Пн - Пт: з 10:00 до 18:00
Сб-Нд: вихідний

Спільний сон з дитиною: за і проти

1585

Сон - це важлива складова життя. Він необхідний для повноцінного функціонування організму людини. Немовлята проводять уві сні значну частину свого часу - їх організм досить слабкий, і не здатний довго перебувати в стадії неспання. Під час сну у маленьких дітей засвоюється отримана інформація, відбувається інтенсивний ріст. Тому умови сну вкрай важливі для малюка.

Укладати спати малюка окремо від мами стали не так вже й давно - в середині XVIII століття. Чомусь стало вважатися, що це більш гігієнічно. До того ж в той час наявність ліжка було показником високого доходу. А вже ставити ліжечко для малюка - це був вищий шик. Тому прийшло це віяння саме від забезпечених сімей. У період індустріалізації відбулася значна зміна в психології людей. Малюків цілеспрямовано привчали до самостійності прямо з пелюшок.

Це призвело до того, що на початку XX століття спати мамі спільно з дитиною вважалося навіть чимось ганебним, в корені неправильним. Зараз батьки відходять від цих міркувань. І думки розділилися - адже необхідно врахувати всі аспекти виховання для того, щоб особистість виросла гармонійною.

Чому сон з мамою корисний?

1. Такий сон дарує відчуття безпеки новонародженому. 9 місяців малюк жив з мамою, слухав удари серця, ритм дихання. Дитина просто не уявляє іншого способу існування. І тут раптом пропадає мама - гарант безпеки. Адже сам себе новонароджений захистити просто не в змозі! І все загрози світу разом «навалюються» на маленького чоловічка. А якщо мама поруч, то малюк почуває абсолютну безпеку. Це робить психіку більш міцною, з'являється впевненість у своїх силах.

2. За статистикою, такий сон сильно знижує ризик так званого синдрому раптової дитячої смерті (СРДС). Це ніяк не пояснюється. Однак, в тих країнах, де культурними традиціями встановлений сумісний сон матері і немовляти, СРДС практично не зустрічається. У тих же країнах, де сон роздільний (не просто в різних ліжках, а й в різних кімнатах), на 100 дітей таких смертей припадає до 5%.

3. Також спільний сон - комфорт нічного годування. Немає необхідності підхоплюватися, бігти до ліжечка, брати малюка на руки. Досить дати груди або заздалегідь приготовлену пляшку. При такому ритмі сил економиться більше.

4. Спільний сон знімає відчуття тривожності і у малюка, і у мами. Дитина спить більш міцно, згодом боязнь темряви не проявляється зовсім, або проявляється мінімально. Мамі не доводиться постійно напружувати слух, щоб зрозуміти стан дитини.

5. Згідно з дослідженнями дитячих лікарів, при спільному сні настільки синхронізуються рухи, що дитина не прокидаючись виходить зі стану апное (короткочасна затримка дихання).

В цілому, представлені затвердження та дослідження досить переконливі. Однак, існують докази проти такого виду сну.


Чому сон з мамою шкідливий?

1. Наявність власного, особистісного простору. Деякі педіатри вважають, що навіть самій маленькій людині потрібно іноді відпочити від спілкування, полежати одній. Це перші кроки до формування навичок аналізу.

2. Втомлена мама може «задушити» новонародженого. Оскільки свідомість немовляти ще добре не сформована, і мозок активний тільки на 25%, тож інстинкт самозбереження кілька притуплений - малюк не встигає усвідомити, що доступ кисню припинився.

3. Спільний сон стає нормою для дитини, при відселенні на інше ліжко малюк відчує справжній стрес. Це призводить до збільшення в крові так званого кортизолу - гормону стресу.

4. Порушується інтимне життя батьків. У пари, навіть після народження дитини, повинне залишатися сексуальне життя. А якщо поруч сопе маленька дитина, то воно в принципі неможлива. Відсутність інтимних відносин може порушити мікроклімат сім'ї, в деяких випадках - привести до розлучення.

5. Окреме ліжечко - перший крок на шляху до самостійності. При роздільному сні виробляються навички самостійності. При тривалому розставанні з мамою, дитина не стане відчувати дискомфорт.


Отже, основних аргументів за спільний сон і проти практично однакова кількість. Ознайомившись з ними, проаналізувавши, кожна сім'я повинна сама вирішити це питання.

Якщо ви вибрали варіант роздільного сну, то ми рекомендуємо придбати для малюка нічник у вигляді іграшки. Так малюк буде відчувати себе в безпеці, м'яке і приємне світло допоможуть подолати страх темряви, а приємні мелодії розслаблять і заколишуть крихітку.

А ми бажаємо Вам приємного батьківства і найсолодших снів!

Зв'язані товари

Зв'язані статті