Всі немовлята плачуть. Деякі діти плачуть навіть занадто багато. Одних досить просто заспокоїти, а інші криками доводять себе до нестями. Що робити в таких випадках, коли виною плачу є коліки у новонароджених? Коліки - це зазвичай 3 або більше години плачу протягом дня, три рази в тиждень.
20% дітей офіційно поставлено саме цей діагноз. Однак, ви можете подумати що у вашої дитини коліки, коли це просто тривалий плач, який не має видимих причин.
Що викликає коліки у новонародженого, в чому причина плачу?
Напевно ви відразу виключите очевидні причини - тобто малюк поїв і відригнув, підгузок у нього сухий і постійне заколисування на руках не допомагає заспокоїтися. Якщо ж ви ще всього цього не зробили, то приступайте.
Ніхто не знає, що викликає коліки. У різних дітей і причини можуть бути різні, наприклад:
чутливість до складу дитячого харчування;
харчова алергія;
розлад або незрілість шлунково-кишкового тракту;
неправильне харчування мами.
Відповідно до одного з досліджень, коліки у половини немовлят проходили, як тільки мама переставала вживати коров'яче молоко, іншу ж половину малюків, на жаль, так і продовжували мучити болі в кишечнику.
Коліки у немовлят, методи допомоги та лікування новонароджених.
Є простий метод допомогти травленню особливо чутливих немовлят - скоротіть порції переднього молока. Робиться це в такий спосіб: зцідіть трохи молока і тільки потім приступайте до годування. Переднє молоко особливо насичене. У деяких жінок воно виробляється в надлишку, і дитині з його делікатним травленням важко переварити такі порції. Зціджуючи частину переднього молока, ви зменшуєте навантаження на кишківник, і малюк перестає мучитися болями.
Ще одні диво-ліки від кольок у немовлят було озвучено педіатрами в січні 2007 року. Згідно з дослідженнями в 95% випадків від болів в кишечнику вдавалося позбутися шляхом прийому пробіотиків і повного виключення з раціону матері коров'ячого молока.
Інші популярні лікарські теорії говорять про те, що коліки у немовлят - це наслідок незрілості головного мозку і нервової системи дитини, а також спосіб зняття напруги. Новонароджені звикли в утробі перебувати в темній, заспокійливої атмосфері , похитування якої заколисували їх під час ходьби матері. Вони, мабуть, збуджені і перелякані феєрверком емоцій, який панує навколо них. Мозку і нервовій системі малюка потрібен час для остаточного формування, щоб вони могли сприймати все подразники, які для нас є абсолютно звичайними. «Він майже не плакав в перші два тижні життя, а тепер плаче щовечора протягом декількох годин!»
Як допомогти дитині при коліках, що робити?
Ці прийоми добре працюють, коли дитина плаче, але це також профілактика перезбудження вашого малюка протягом дня:
Ритмічні рухи.
Це нагадує утробу матері. Погойдування іноді працює, але в основному, коли дитина засмучена, потрібні більш інтенсивні руху. Деяких батьків рятують гойдалки і дитячі гамаки, інших - катання малюка в дитячому кріслі на задньому сидінні автомобіля. Однак ці методи не завжди діють. Як правило, немовля вимагає, щоб одночасно з рухом його тримали на руках. Деякі батьки танцюють, інші ходять вгору і вниз по сходах, треті стрибають на ліжках, присідають або погойдуються (так званий, «танець мам»). Експериментуйте, щоб зрозуміти, що саме підходить вашому малюкові.
Білий шум.
Заспокійливі звуки можуть приглушити або блокувати сприйняття дитиною різких рухів і голосів. Це музика нашого часу, деякі люди включають фоном пилосос, інші - шиплячі шуми, схожі на шепіт. Шум не повинен бути гучним, щоб не шокувати і не налякати вашої дитини, просто використовуйте заспокійливі повторювані звуки. У цьому вам допоможе нічник з білим шумом Natural Sleeper. М'які кольори, білий шум в поєднанні з аромамаслами, які можна в нього додати, послаблять і заспокоять малюка.
Годуйте вашу дитину.
Для деяких дітей годування схоже на пустушку. Тоді навіщо все ускладнювати? І, до речі, коліки у новонароджених трапляються частіше при годуванні за графіком. Годуйте дитину, коли вона цього просить, і малюк буде захищений від болів в кишківнику.
Використовуйте інші «ліки».
Деякі діти схильні до алергії, і якщо ви зміните дитяче харчування або якщо мати грудної дитини перегляне свій раціон, коліки у грудничка пройдуть і дитина перестане плакати. Найчастіше виключення коров'ячого молока, пшениці або інших алергенів - це чудодійний засіб. Кожні батьки дитини, що страждає від болів в кишківнику, повинні спробувати дати йому пробіотики ( по рекомендації лікаря). Деяких виручає масаж.
Якщо ви виконуєте всі рекомендації, а малюк продовжує плакати, порадьтеся з лікарем або запитайте у інших батьків, що допомагає їм. Рано чи пізно ваш маленький крикун стане абсолютно чарівним малям.