Пн - Пт: з 10:00 до 18:00
Сб-Нд: вихідний

Що робити, якщо дитина боїться спати одна

416

Страх, переляк, тривога і настороженість - це природні реакції, викликані негативними емоціями. Страх - це внутрішній захист, яка може вберегти дитину перед реальною загрозою.

Чому день змінює ніч? Що відбувається навколо, коли людина засинає? Чому сни бувають сумні, страшні або кумедні? Чи можна загадати продовження сну? Малюка цікавить все, що пов'язано із загадковою ніччю. Для нього ця таємниця може бути доброю або лякаючою. І тільки доброзичливе ставлення дорослих до ситуації допоможе дитині впоратися з переживаннями.

Чому виникає страх ночі?

Ваша дитина категорично відмовляється спати одна? Не потрібно лаяти малюка за дитячі нічні страхи, потрібно постаратися вирішити проблему разом. Від участі дбайливих батьків залежить наскільки точно ви зможете розібратися в причинах.

Що провокує нічні страхи:

• негативна інформація, побачена по ТБ, може провокувати тривожні асоціації;

• батьки замикають дитину в темній кімнаті в якості покарання;

• старші брати і сестри цілеспрямовано залякують вигаданими казковими персонажами і розповідають «страшилки»;

• малюкові приснився кошмар;

• конфліктна ситуація з однолітками днем ​​може залишити осад вночі;

• емоційно насичений день дає надлишок енергії, яка може під час сну викликати фобію;

• конфлікти в родині, різкі зміни в житті, особисті переживання.

Якщо пустити ситуацію на самоплив, уявні страхи можуть перетворитися в почуття постійної тривоги. Вразлива дитина не відчуватиме себе захищеною і в безпеці в темряві, тому засипання  може обернутися занадто серйозним випробуванням для її психіки.


Як допомогти дитині засипати в спокої і з посмішкою?

Батькам під силу зробити сон малюка міцніше і ночі спокійніше. Що потрібно зробити, щоб дитина не відчувала страх в темряві:

1. Ритуал укладання. Режим сприяє виробленню звички. До того, як повернутися на бік і закрити очі, малюк щодня чистить зуби, йде в душ, слухає чарівну казку з добрим кінцем, цілує маму з татом.

2. Увага протягом дня. Отримуючи досить уваги днем, дитині не потрібно буде з тривогою чекати казку, яку можуть не розповісти на ніч. Грайте з нею, розвивайте таланти, обговорюйте події дня.

3. Нічник. Поступово привчайте до темряви, залишайте освітлення в коридорі або на кухні. Рекомендуємо використовувати музичний нічник Cosy Dreamer, тому що він розроблений фахівцями в області сну і має ряд унікальних заспокійливих мелодій.

4. Символ спокою і безпеки. Нехай це буде улюблена м'яка іграшка, якій на вушко потрібно нашептати чарівні слова, і вона стане найнадійнішим охоронцем спокою. Відмінним вибором стане м'яка іграшка з шелестінням зайчик Moonie.

5. Інтер'єр дитячої кімнати. Під час ремонту виключіть шпалери з величезними квітами або абстрактними фігурами, які вночі можуть перетворюватися в страшних чудовиськ. Дитину повинні оточувати ніжні, спокійні відтінки, затишний плед, улюблені іграшки. Під ліжком не повинно бути порожнечі. У своєму «просторі» малюк засне швидше.


Поясніть дитині, що страх - це нормальний стан для будь-якого віку, батьки і бабусі з дідусями не виняток. Розкажіть смішну історію зі свого дитинства. Кращий спосіб подолати страх - це посміятися над ним і перетворити на жарт.

Не ігноруйте проблему, дайте зрозуміти, що нічого страшного немає. Покажіть, що ви щиро хочете допомогти подолати переляк і співпереживаєте. Любов, турбота і увага - це гарантія відмінних результатів.


Солодких снів Вам і Вашим малюкам!

Зв'язані товари

Зв'язані статті