У житті кожних батьків настає момент, коли дитині вводиться прикорм. Починається він через те, що дитина росте та її організму вже не вистачає вітамінів та мікроелементів, які містяться у грудному молоці. Найчастіше у молодих батьків виникає дуже багато запитань: коли починати прикорм, які продукти давати першими та скільки разів на день?
Загальні відомості про прикорм
Прикорм - це процес введення в раціон дитини продуктів, які згодом здатні замінити грудне молоко або молочну суміш.
Введення нової їжі може починатися, коли дитині вже є 4-5 місяців. Але слід зазначити, що якщо дитина тільки на грудному вигодовуванні, то не варто поспішати з початком підгодовування раніше 6-місячного віку малюка, це може спровокувати низьку вироблення грудного молока.
Як зрозуміти, що малюк готовий до введення прикорму?
1. Вага дитини повинна бути мінімум у два рази більша, ніж при появі на світ.
2. Маля вже вміє сидіти самостійно або робить це з невеликою підтримкою.
3. Дитина починає відкривати рота, коли відчуває голод.
4. Охоче п'є воду з ложки.
5. Малюк випиває звичну денну норму молока чи суміші, але батьки помічають, що дитина недоїдає.
Правила введення прикорму
1. Необхідно, щоб малюк був цілком здоровим. Також не рекомендується вводити нові продукти напередодні щеплення або в перші дні після неї.
2. Прикорм зазвичай дається на початку їди, а догодовує малюка мама сумішшю або грудним молоком.
3. Починати необхідно з 1-2 чайних ложок продукту, а потім поступово збільшувати кількість їжі.
4. Для початку необхідно давати однокомпонентне овочеве пюре, після повної адаптації до нього можна пробувати нові овочеві пюре, потім переходити до двокомпонентних.
5. Новий прикорм краще давати на сніданок, щоб увечері можна було відстежити стан малюка: чи алергічні реакції, чи змінювався апетит, чи не з'явилися проблеми з кишечником.
6. Пюре дається у теплому вигляді за допомогою спеціальної дитячої ложки.
7. Нові продукти надаються після повного звикання до попередніх.
З чого краще розпочати прикорм?
У цьому питанні немає спільної єдиної думки і досі точаться суперечки - починати прикорм з овочів або з каш. Тут необхідно дивитися на вагу дитини – якщо вага більша за норму, то краще почати з овочевих однокомпонентних пюре, а якщо вага в нормі або менша, то слід вводити прикорм із каш. Однак у цьому питанні Вам краще довіритися порадам педіатра.
У разі підгодовування овочевими пюре в перший місяць можна давати: кабачок, моркву, броколі та цвітну капусту. Якщо ви плануєте приготувати овочеве пюре самостійно, ми рекомендуємо використовувати для цих цілей пароварку-блендер Chefy 6. Вона має подвійне лезо і простими зусиллями створить однорідне пюре без грудочок.
Коли готуватимете пюре, пам'ятайте, що не треба відразу давати всі смаки в один день. Дитина повинна повністю адаптуватися до одного смаку і потім переходити до нового.
Ці поради не лише допоможуть батькам, а й зроблять введення прикорму більш комфортним для малюка.