Пн - Пт: з 10:00 до 17:00
Сб-Нд: вихідний

Небулайзер – що це таке?

237

Що таке небулайзер?

Є два види інгаляцій – водяна пара та волога. Найчастіше застосовується метод водяної лазні. Наприклад, пацієнт дихає гарячою парою зі звареної картоплі або відваром лікарських рослин.

Ліки розпорошені на дрібнодисперсійні частки потрапляють у дихальні шляхи. Щоб виконати таку процедуру, потрібний спеціальний пристрій – небулайзер. Його назва походить від латинського слова nebula, що означає туман. У такій адаптації препарат перетворюється на туман дрібних частинок. У цій формі препарат потрапляє у дихальні шляхи та впливає безпосередньо на вогнище запалення.

Інгаляції за допомогою цього пристрою допомагають швидко вилікувати ГРВІ. За такого способу прийому препарат починає діяти швидше. Іноді це навіть необхідно за умови вживання антибіотиків або сульфонамідів, які дають навантаження на внутрішні органи.

Типи небулайзерів

Небулайзери поділяються на три типи:

компресор. Через рідину повітря проходить під високим тиском і перетворюється на туман.

Ультразвукові. Рідина перетворюється на дрібні частинки після обробки за допомогою ультразвуку.

Мембранні. Рідина проходить через ґрати з дрібними отворами, потім обробляється за допомогою ультразвуку повітрям та перетворюється на пару.

Компресорний небулайзер має перевагу, з ним можна використовувати антибіотики та гормони.

Які захворювання використовують небулайзер?

Інгалятор використовується для проведення процедур при наступних захворюваннях:

ГРВІ;

бронхіт;

запалення легень;

запалення трахеї;

ларингіт;

риніт;

бронхіальна астма;

фарингіт.

Інгаляції також виконують для профілактики запалення бронхів, астми, алергії та туберкульозу.

Яку рідину можна залити в інгалятор?

Інгалятор використовують для інгаляції:

Антибіотиків

Антисептики

Бронходилататори

Відхаркувальний препарат

Імуномодулятори

Гормони

Стабілізатори клітинних мембран

Мінеральна вода

Інші препарати.

Ви можете використовувати мінеральну воду на свій розсуд. Ліки для інгаляцій потребують рецепту від лікаря.

Які препарати не можна використовувати з розпилювачем?

У небулайзері забороняється використання таких препаратів:

Розчини з ефірними оліями. Це може призвести до несправності розпилювача, така композиція буде важко прати з частини пристрою. Крім того, ефірні олії можуть пошкодити організму, входячи в дихальні шляхи.

Відвар із трав. Ці рідини можуть пошкодити інгалятор. Існує також ризик для здоров'я, оскільки важко розрахувати необхідну кількість активної речовини.

Лікарські сиропи. Це шкідливо через вдихання цукру та барвників, що містяться у складі таких засобів. Крім того, солодкий липкий сироп може назавжди зіпсувати інгалятор.

Розчавлені таблетки. Не кожен препарат може прийматись шляхом вдихання, а частинки препарату можуть засмічити пристрій.

Використання

Препарат потрібно вдихати доки розчин не закінчиться. Не використовуйте маски, мундштук та насадки для носа при хворому члені сім'ї без обробки. Це може призвести до зараження. Після використання інгалятор ретельно промити водою, а потім висушити. Це слід робити відразу після процедури, інакше розчин медичний почне кристалізуватись. Мундштуки, маски та насадки повинні бути просочені дезінфікуючим засобом.

Відгуки про небулайзер

Можна знайти багато позитивних відгуків на небулайзер. Батьки дітей, які часто хворіють, пишуть, що цей пристрій урятував їх. Пристрій зручно та легко у використанні. Іноді діти приймають інгаляції навіть під час гри чи сну. Батьки звертають увагу на міцність та довговічність пристроїв. Коли діти випадково кидали інгалятор, це не призводило до поломки. У багатьох цей пристрій працює протягом кількох років.

Інгалятор успішно використовується дорослих. Зазначають, що покупка такого пристрою усунула необхідність йти до клініки для процедур. Тепер можна проводити лікування вдома. Застосування небулайзера замінило навіть деякі ліки. Зрештою, лікарські речовини діють швидше, якщо потрапляють у дихальну систему.

З мінусів небулайзера люди відзначають лише невеликий шум. Спочатку лякає дітей, але вони швидко звикають до шуму компресора. Однак переваги інгалятора переважують цей недолік.

Зв'язані статті