Всі ми тією чи іншою мірою знаємо, як лікувати його у дорослих, але коли справа стосується новонародженого, тоді всі відомі досі рецепти ставляться під сумнів. Отже, розберемося з актуальним для холодної пори року питанням: як лікувати нежить у новонародженої дитини та інші симптоми вірусного захворювання.
Що таке нежить?
Нежить є однією з основних ознак ГРВІ, найнеприємнішим, що доставляє величезний дискомфорт, саме тому всі завжди намагаються негайно прибрати слиз з носа, проте це не зовсім правильно. Адже виділення слизу це захисна реакція організму на інфекцію. Не буде слизу, який заважає інфекції проникнути далі, будуть інші ускладнення вірусного захворювання.
Яких заходів потрібно вжити при простудному захворюванні?
Коротко поговоримо у тому, як лікувати новонароджених у разі перших ознак орви в дітей віком:
1 Вологий та прохолодний клімат у приміщенні, де знаходиться дитина. Досягається за рахунок регулярного провітрювання, зволоження повітря та відсутності надто сильного опалення. Це потрібно дотримуватися, тому що при сухому повітрі відбувається висушування слизової оболонки носа і навіть загусання слизу в дихальних шляхах. Для підтримки рівня вологості рекомендується використовувати зволожувач повітря.
2 Прогулянки під час нежиті у дитини при прохолодній погоді повинні бути скорочені за часом або скасовані зовсім при морозах.
3 З появою ознак ГРВІ, таких як нежить або інших, потрібно давати дитині більше рідини: грудне молоко, морси, компот, відвар ромашки та шипшини тощо. 4 Збивати температуру слід, якщо вона перевищує значення 38°С. Препарати для збивання температури повинні зберігатися в аптечці новонародженого.
5 Звертаємось до лікаря за кваліфікованою допомогою та приймаємо противірусні або антибіотики лише строго за показаннями лікаря!
Як лікувати нежить у новонародженої дитини
Отже, зараз поговоримо про найявніший симптом - про нежить і його лікування у малюків раннього віку. Лікувати нежить, якщо він виник несподівано і немає інших ознак ГРВІ, не варто без консультації лікаря. Лікар допоможе встановити причину його появи, оскільки нежить може бути не лише інфекційним, а й алергічним.
Судинозвужувальні препарати – добре чи погано
Батьки повинні пам'ятати, що користуватися судинозвужувальними препаратами: краплями, спреями, категорично небажано. Звичайно, якщо у вашого малюка стався набряк слизової оболонки, йому важко дихати носиком, цей засіб дуже швидко і ефективно допоможе, і навіть виявиться, що самопочуття краще не буває. Однак це нетривалий ефект. Такі засоби викликають звикання, і потреба в їх використанні буде все частіше і сильніше. А тому, засоби на основі нафазоліну, ксилометазоліну та оксиметазоліну повинні знаходитися у вашому будинку, але виключно для екстрених випадків. Тим більше, що вони протипоказані не лише дітям до 1 року, а й вагітним, людям із цукровим діабетом, хворими на нирки і так далі. І все це через те, що їхня дія заснована на тривалому спазмі судин, що порушує слизову оболонку.
Засоби від нежитю для найменших
Безпечне лікування нежиті забезпечить старий добрий «Протаргол», який зазвичай продається в аптеках, де виконується на замовлення, через короткий термін придатності. Даний засіб має хорошу антисептичну та припікаючу дію, проте застосовувати його можна тільки за призначенням лікаря!
Щоб не допустити пересихання слизу, потрібно також закопувати в ніс краплі або спреї на основі морської води, наприклад, «Аквамаріс» або «Отрівін Бебі». Їх абсолютно безпечно для організму можна використовувати практично без обмежень. Після використання таких крапель можна зібрати надлишки слизу за допомогою електронного назального аспіратора Miniland Baby Nasal Care. Чому електронного? Він створює оптимальне та рівномірне всмоктування, а м'яка насадка допоможе уникнути травми слизової оболонки носа.
Існує маса коштів від нежитю, але найвірніший засіб – це профілактика! Правильне харчування, дотримання гігієни, гімнастика з перших днів життя, загартовування та свіже повітря набагато доступніше та приємніше, ніж лікування!