Себорейний дерматит. Що це?

Себорейний дерматит. Що це?

Логотип сайта
Published: 21.08.2020 Times Read: 327

Захворювання себорея проявляється запаленням рогового шару шкіри, його потовщенням, освітою лусочок, лущенням і свербежем. Себорея пов'язана з порушенням кількості секреції, характеристик і складу шкірного сала. Себорейний дерматит розташовується на місцях з великим вмістом сальних залоз: на волосистій частині голови, бровах, крилах носа, завушні областями шкіри, зоні декольте і спини. Вікова категорія пацієнтів, уражених недугою, починається від новонароджених дітей та підлітків і доходить до літніх людей.

Причини себореї.

Збудник грибок Pityrosporum ovale присутній в нормальній мікрофлорі шкірних і волосяних покривів людини. При нормальній роботі сальних залоз його кількість складає 30 - 40% загальної мікрофлори, і він не завдає шкоди здоров'ю. При виникненні стресових умов, гормональні зміни, порушеннях обміну речовин грибок розмножується більш активно і стає патогенним для організму. При кількості збудника понад 60% відбувається зміна властивостей і хімічного складу сала, що веде до зниження захисних характеристик шкіри та запальним процесам. Зовнішні та внутрішні фактори, що провокують розвиток себореї:

• гормональні зміни, вагітність;

• порушення обміну речовин, пов'язані з ним захворювання (діабет, гіпотиреоз);

• стрес, хвороби нервової системи;

• ВІЛ-інфекція, зниження імунітету;

• важкі інфекційні захворювання;

• погана гігієна.

Люди з жирної або занадто сухою шкірою більш за інших схильні до захворювання. Себорея часто набуває хронічного характеру з рецидивами загострень.

Види себореї.


Розділяють жирну і суху себорею. Перший варіант більш поширений. Відбуваються порушення, що ведуть до надмірного виділення шкірного жиру. Відбувається розширення пір і утворення жовтих лусочок на шкірі. У разі поразки голови волосся занадто швидко стають жирними, неохайними. Змінюється структура волосся в сторону стоншування і збільшення ламкості. Тривале захворювання призводить до утворення вугрів, комедонов, прищів, екземи, облисіння. При сухому вигляді себореї спостерігається утворення рясної лупи. Баланс порушується в іншу сторону. Шкірне сало має велику в'язкість, ніж зазвичай. Дуже суха шкіра схильна до подразнень. Може проявлятися і змішаний тип захворювання з різними видами на ділянках тіла.

Лікування себореї.

Як правило, діагностування та лікування себореї проводиться у лікаря дерматолога або трихолога. Значно знижує інтенсивність проявів усунення провокуючих чинників, якщо вони виявлені. Особливу увагу приділяють гігієні, підбору миючих засобів та косметики. Наприклад, на нашому сайті ви можете знайти органічне дитяче засіб для миття голови і тіла і використовувати його для догляду за волоссям шкірою голови. Воно підходить і батькам. Безпосередньо з себорейний дерматит бореться крем Kokoso Baby від себорейний корочок. Вся косметика дерматологически протестована в ЄС і підходить з народження.

Слід посмніть, що себорейний дерматит може рецидивувати під впливом несприятливих факторів, що зобов'язує стежити за станом і якістю засобів особистої гігієни, головних уборів і одягу для збереження здоров'я шкірних покривів.

Бережіть себе і використовуйте косметику тільки якісні косметичні засоби.

Tags: себорейний дерматит, себорейниє скоринки у дитини, себорейний дерматит косметика

Products related to this post

Related Posts

Comments

Write Comment