Пн - Пт: з 10:00 до 17:00
Сб-Нд: вихідний

Перші місяці життя малюка

439

Ті, хто вважають, що діти в перші місяці життя вміють тільки спати, їсти і плакати, сильно помиляються. Дитина вчиться новому практично з самого народження.
Якщо думаєте, що ранній розвиток - поняття сучасне, то це не так. Дитячі пісеньки, колискові, віршики, потішки, іграшки типу неваляшек, свистків і брязкалець популярні вже не одне століття. Наші предки якщо навіть і не знали точно, то здогадувалися: малюки вчаться з самого народження. А зараз вчені це довели.
Перший рік життя - період формування інтелекту, нервової системи, творчих задатків, активного розвитку всіх п'яти почуттів. Всього лише за один рік малюк повинен перетворитися з безпорадного немовляти в чоловічка, який вже досить багато вміє і знає. Тому так важливо забезпечити дитині всі умови для розвитку, оточити його турботою і любов'ю.

Дотик.

Ще перебуваючи у вас в животику, малюк зробив чимало відкриттів. З'являючись на світ, немовляті необхідно продовжувати вивчення життя, але тепер вже зовні. Як йому в цьому допомогти?
- Забезпечте дитині прямий контакт. «Метод кенгуру» корисний для всіх малюків, а не тільки для тих, хто народився недоношеним. На дитячій шкірі знаходиться велика кількість рецепторів, які допомагають отримувати нову інформацію про навколишній світ. Погладжування, масаж, поцілунки, обійми - все це не тільки приємно, але й дуже корисно для дитини.
- Дайте дитині можливість чіпати шматочки тканини різної фактури: шовк, вельвет, бархат, фланель.  Для цього також відмінно підійдуть такі іграшки, як Морський Риф. Завдяки використанню різних матеріалів в іграшці, вона добре розвиває тактильні відчуття немовляти.
Нюх.
Навіть у немовляти нюх добре розвинений. Жодна дитина не сплутає запах мами з будь-яким іншим. Саме тому не варто поки користуватися парфумами. Нехай дитинство вашого сина чи доньки пахне молоком, медом, ваніллю, корицею, цитрусами, іншими натуральними ароматами! Влітку можна давати малюкові нюхати квіти, розминати в долоньках мелісу, м'яту. Тим самим ви збагатите світ запахів своєї дитини.

Зір.

Розвинений у новонароджених гірше інших органів почуттів. Кроха бачить нечітко і неясно в радіусі близько тридцяти сантиметрів. Що ж робити для розвитку зору?
- Мобіль краще підвішувати невисоко, поступово збільшуючи відстань;
- дайте дитині можливість бачити предмети самих різних кольорів і відтінків. Починайте з чорного та білого.  Згодом вводіть червоний, зелений, трохи пізніше - синій і жовтий;
- при догляді за дитиною нахиляйтеся до нього понижче, приблизно на відстань в тридцять сантиметрів від його особи;
- не перекривайте простір навколо малюка. Інакше йому буде складно сфокусувати погляд на якійсь одній точці;
- добре, якщо у дітей є можливість спостерігати за рухомими предметами. Кішки і собаки - поза конкуренцією;
- гуляйте з малюком, поки він не спить. Природні кольори і природне чергування тіні і світла розвивають зір.

Слух.

Дитина чує ще до народження. Не варто дотримувати абсолютну тишу, оскільки побутові звуки і голоси батьків заспокоюють малюка, він давно до них звик.
- Частіше розмовляйте з малюком, пояснюйте йому, що і навіщо ви робите;
- не вмикайте біля ліжечка міксер, кавомолку, пилосос;
- навіть немовлята люблять музику. Вибираючи класику, включайте як інструментальні твори, так і пісні, в тому числі народні;
- багатьом дітям подобається запис звуків природи. Рекомендуємо звернути увагу на
Співаючого зайчика Moonie. У нього в кишені є модуль, який видає 5 приємних звуків з природного навколишнього середовища. Це і шум вітру, моря, дощу, звук утроби матері і океанської безодні;
- обов'язково співайте для малюка самі. Не думайте, що у вас немає голосу - дитині це байдуже;
- не можна включати музику дуже голосно. В ідеалі під неї має бути комфортно розмовляти, не підвищуючи голос.

Смак.

Вчені вважають, що діти навіть в утробі матері мають ті ж смакові рецептори, що і дорослі люди. Зрозуміло, ніхто не закликає годувати немовля разносолами. Але вже в півроку можна відкривати новий світ смаків.
Як правило, діти перших місяців життя люблять солодке, не надто шанують солоне, категорично не сприймають кисле або гірке. Але з віком ці пристрасті можуть змінитися. Пропонуйте малюкові нові смаки на красиво сервірованому столі, привабливо оформлені, в яскравому посуді. Пюре з красивої тарілочки є набагато смачнішим, ніж з магазинної баночки.

Зв'язані товари

Зв'язані статті