Пітниця у немовлят

Пітниця у немовлят

Логотип сайта
Published: 07.04.2021 Times Read: 16

Пітниця є не що інше, як звичайне роздратування шкіри, що розвивається в результаті перегріву і підвищеного потовиділення. Вона може виникнути у будь-якої людини, але найчастіше розвивається у немовлят, саме тому молоді мами добре з нею знайомі.

Багатьом батькам помилково здається, що дитина мерзне і, боячись протягів, малюка старанно кутають. Результатом стає перегрів, і починається рясне потовиділення, так як тіло намагається позбутися зайвого тепла. Але особливості будови організму новонароджених такі, що вивідні протоки потових залоз ще не сформовані належним чином і з завданням не справляються, в результаті чого на шкірі з'являється те саме роздратування, іменоване пітніцею.


Пітницю часто плутають з алергічною реакцією на харчові продукти чи інші подразники. Щоб вчасно зрозуміти, що перед вами - звичайне почервоніння або алергічний висип, необхідно знати основні ознаки прояву пітниці.

Пітниця у немовлят проявляється рожево-червоними висипаннями на шкірі, іноді супроводжуються появою пухирців з ексудатом (прозорим вмістом), які висихають, утворюючи корочку на поверхні шкіри.

Як правило, роздратування з'являється в області пахв, шиї, а також в паховій, сідничної областях або на згині ліктя. Кожна дитина по-своєму реагує на появу пітниці, аж до повної байдужості до неї. Але якщо ваш малюк занепокоївся і став всіляко висловлювати невдоволення, зверніть на це особливу увагу і ретельно його огляньте. Якщо найближчим часом ви не давали дитині прикорм, чи не прали речі новим порошком і впевнені, що перед годуванням грудним молоком не вживали в їжу ніяких нових продуктів, що сприяють появі алергії, то перед вами найімовірніше звичайна пітниця, яка пройде менш, ніж через добу .

Багато хто задається питанням: чи небезпечна пітниця для дитини? Ні, це не захворювання, і при належному і своєчасному догляді за шкірою дуже швидко зникає. Але важливо пам'ятати, що шкіра дитини дуже ніжна, так як її захисні функції ще не сформовані, а значить, схильна до агресивного впливу шкідливих мікроорганізмів. Пітниця - прекрасний «майданчик» для розмноження мікробів, здатних викликати запалення, навіть утворення гнійників, і це є більш серйозна небезпека для вашого малюка, ніж роздратування від поту.

Позбутися від пітниці нескладно. В першу чергу необхідно відрегулювати температуру в кімнаті до показників в 20-22 градуси - це найбільш комфортна температура для немовлят. Частіше провітрюйте приміщення, не одягайте малюка занадто тепло, використовуйте якісні підгузки, не забуваючи про їх своєчасну заміну. Також від пітниці врятує купання два рази на день. У ванну при цьому можна додати розчин марганцівки або відвари трав: ромашки або череди, але намагайтеся не передозувати їх, щоб уникнути алергії.

Сучасні косметичні засоби для новонароджених також допоможуть вам швидко позбутися від пітниці і забути про неї. Одним з таких є лосьон Kokoso Baby. Вже безліч мам підтвердили його ефективність і безпеку. Лосьйон дбайливо та безпечно зволожить і захистить шкіру Вашого малюка, а також позбавить його від неприємного висипу.

І пам'ятайте: своєчасний грамотний догляд і ніжна турбота про вашу дитину допоможуть запобігти безлічі проблем зі здоров'ям.

Tags: пітниця, лосьйон

Products related to this post

Related Posts

Comments

Write Comment